Kadagių slėnis – Arlaviškių pažintinis takas | RaR Studija | Aero kinematografija ir fotografija

Kadagių slėnis – Arlaviškių pažintinis takas

► Kadagių slėnis – botaninis draustinis Arlaviškių kaimo (Taurakiemio sen., Kauno raj.) pakraštyje, stačiame Nemuno kilpos šlaite apaugęs paprastaisiais kadagiais. Slėnis yra Arlaviškių botaninio draustinio dalis.

► Prieš šimtmetį kadagynas užėmė apie 9 ha. 1958 m., ruošiantis užtvenkti Nemuną, buvo nuspręsta skubiai apželdinti šlaitus, tokiu būdu juos apsaugant nuo vandens erozijos. Be to, šaltiniuotuose šlaituose pavasario polaidžio metu ar po didesnių liūčių susidarydavo nedidelės nuošliaužos. Miškininkai šiam darbui turėjo tik trejus metus, todėl buvo imama iš visų medelynų viskas, ką buvo galima paimti, nesiaiškinant, kaip invazinės rūšys paveiks natūralią aplinką. Pastačius užtvanką, apie pusė kadagyno atsidūrė po vandeniu.

► Išskirtinė kadagyno ypatybė yra oro grynumas, nes kadagys – vienintelis augalas Lietuvoje, išskiriantis ypatingai daug fitoncidų (dezinfekuojančių ir gydančių medžiagų).

► 2016 metais Kadagių slėnis pripažintas gražiausiu Lietuvos saugomų teritorijų pažintiniu taku: https://www.pamatyklietuvoje.lt/stories/takorinkimai/

Pažymėta: , , , ,

Komentaras (1)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *